Search Site

This search form uses an instant search feature. As you type, search results will appear automatically below the search field. When you've entered you desired search terms use tab to navigate through the available results and hit enter to open the selected page or document.
"How Much Per Pound?"
"How Much Per Pound?"
Angela Doss
Friday, August 30, 2019

Ann Harrel's 6th and 7th Grade Math Classes practiced finding unit rates from grocery store flyers. With real-life skills like these, our kids can help their parents out!